شعر رضوی شعرهای عاشقانه و دانلود شعر و آهنگ و ترانه،دانلود شعر،شعر جدید،شعر معاصر،شاعر معاصر،شاعر معروف،شعر عشق،شعر برای دختر،شعر دختر،دانلود

گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه فرآور

گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه فرآور

دسته بندی : شعر عاشقانه تاریخ : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.

 گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه فرآور

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فرآوری مواد معدنی ایران (فرآور) در تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۲۶در سازمان مدیریت صنعتی ایران برگزار گردید. فرآور به ازای هر سهم ۱۱۰۰ ریال سود نقدی تقسیم کرد و این در حالی بود که شرکت ۲۱۹۵ ریال به ازای هر سهم سود محقق کرده بود.

به گزارش رادیوسهام ، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فرآوری مواد معدنی ایران (فرآور) در تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۲۶در سازمان مدیریت صنعتی ایران برگزار گردید. فرآور به ازای هر سهم ۱۱۰۰ ریال سود نقدی تقسیم کرد و این در حالی بود که شرکت ۲۱۹۵ ریال به ازای هر سهم سود محقق کرده بود.

گزارش عملکرد شرکت

در سال جاری مقدار فروش شمش روی ۷۱۵۳ تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته معادل ۴۸۴ تن کاهش فروش داشته است. شایان ذکر است، شرکت برنامه دارد که تولید خود را به ۱۰ هزار تن در سال افزایش دهد.

مبلغ فروش در سال جاری به‌میزان ۸۶۶،۶۳۱ میلیون ریال می‌باشد که نسبت به مدت مشابه در گذشته ۲۸% افزایش یافته‌است. که عمدتا ناشی از افزایش در نرخ فروش می‌باشد.

بندهای حسابرسی

بند۵- بشرح مندرجات ذیل یادداشت توضیحی ۱-۱۰، علیرغم پیگیریهای انجام شده بخشی از زمینهای شرکت مشتمل بر زمینهای خطوط انتقال آب در مجاور کارخانه و زمین محل احداث منازل مسکونی، بر حسب مورد فاقد سند مالکیت رسمی بوده و یا انتقال رسمی مالکیت آنها بنام شرکت صورت نگرفته است

توضیحات: بخش عمده‌ای از موضوع حل و فصل شده‌است. در طی سال گذشته بخشی از زمین‌هایی که محل سکونت بومی نشین‌ها بوده و سند نداشته است، پیگیری شد و همه سند دارند و بخش دیگری از زمینها مربوط به شرکت کالسیمین است که در حال پیگیری است.

بند۶- همانطور که در یادداشت توضیحی ۳-۲۰ منرج است، طی سال مالی مورد گزارش به دلیل عدم دسترسی به مقادیر مواد معدنی مورد نیاز، شرکت مبادرت به مصرف ضایعات تولیدی (انواع کیک ) در فرآیند تولید نموده است. بشرح مندرجات یادداشت مذکور موجودی ضایعات مذکور در تاریخ ترازنامه به میزان حدود یک میلیون تن برآورد گردیده که در سنوات آتی در صورت عدم دسترسی به خاک مورد نیاز، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

توضیحات: کیک تولیدی مربوط به سنوات قبل می‌باشد. باتوجه به وضع عیار خاک در سالهای قبل، شرکت شروع به استفاده از این ضایعات کرده‌است و در نتیجه در سالهای آتی بهای تمام شده کاهش می‌یابد.

بند۸- وضع قرارداد خرید خاک معدنی روی وارداتی با اقای غلامحسین نورمحمدی به میزان ۳۰ هزار تن و حمل ۱۷۱۱۶ تن از خاک موضوع قرارداد تا پایان سال ۱۳۹۶ در یادداشت توضیحی ۱-۷ مندرج می‌باشد. در این خصوص، با توجه به مشکلات بوجود آمده ناشی از عدم امکان حمل خاک از کشور ترکیه و مانده ۱۴۹۴۳ میلیون ریالی پیش پرداخت انجام شده به نامبرده، ادامه اقدامات هیات مدیره، حسب مورد با توجه به الحاقیه قرارداد منعقده در تاریخ ۷/۵/۱۳۹۶ و تخفیف دریافتی و ارائه اسناد حمل حدود ۱۰۰ تن خاک موجود در گمرک، جهت تسویه باقیمانده مبلغ مزبور از محل وثایق در اختیار و یا حمل خاک وارداتی در سررسید تعیین شده در آخرین الحاقیه ضروری به نظر می‌رسد.

توضیحات: قرارداد خرید خاک به میزان ۳۰ هزار تن بوده که به ۲۰ هزار تن کاهش پیدا کرده‌است. شرکت ۱۵ میلیارد ریال تخفیف از آقای نورمحمدی گرفته‌است و ۱۰۰ تن خاک حمل شده در گمرک است. در حال حاضر فرآور ۱۷۰۰۰ تن خاک گرفته است و ۳۰۰۰ تن دیگر هم در سال جاری دریافت می‌شود.

بند۱۳- در بررسیهای بعمل آمده در رابطه با رعایت مقررات وضوابط حاکم بر شرکتهای پذیرفته شده در بورس، بجز در مورد عدم مراعات حد نصاب سرمایه شرکت تا میزان تعیین شده در مورد شرکتهای مندرج در تابلو فرعی بازار اول بورس، به مورد با اهمیتی حاکی از عدم رعایت مقررات و ضوابط مذکور توسط شرکت، ملاحظه نشده‌است.

توضیحات: شرکت در سال جاری برنامه افزایش سرمایه از محل سود انباشته و آورده نقدی را دارد. شایان ذکر است، نماینده سازمان توضیح داد که شرکت در صورتی می‌تواند افزایش سرمایه خود را محقق کند که طرح توسعه‌ای داشته باشد. در این خصوص مدیرعامل شرکت توضیح داد که شرکت طرحی برای افزایش سرمایه دارد که در مرحله مطالعات اولیه می‌باشد و در ۶ماهه دوم سال ۱۳۹۷ می‌تواند طرح خود را ارائه دهد.

حواشی مجمع

۱- گروهی از سهامداران به عملکرد ۳ ماهه زمستان سال ۱۳۹۶ شرکت اعتراض داشتند، هزینه‌های تولید به صورت تصاعدی رشد کرده است و به دور از انتظارات بازار بوده است. سهامداران انتظار داشتند که شرکت با توجه به عملکرد ۹ ماهه خود بتواند ۲۸۰ تومان سود محقق کند ولی افزایش بهای تمام شده فروش فرآور باعث شده که سود شرکت به ۲۱۹۵ ریال برسد.

مدیرعامل شرکت توضیح داد که شرکت تهیه و تولید سهمیه خاکی را براساس جداول خود در اختیار شرکتها قرار می‌دهد. این جداول هر سه ماه یک بار ارائه می‌شود و بنابراین شرکت نمی‌تواند براساس آنها برنامه ریزی کند. عمده ترین دلیل افزایش بهای تمام شده محصولات در زمستان سال گذشته به دلیل تغییر جدول تهیه و تولید نسبت به سه ماهه اول سال ۱۳۹۶ می‌باشد. گفتنی است، کنسانتره دولتی در پایان سال برای هیچ شرکتی به صرفه نبوده‌است و عودت داده‌شده‌است. به غیر از افزایش قیمت ماده معدنی، افزایش قیمت اسید از ۲۰۰ تومان به ۴۵۰ تومان و افزایش قیمت سرب که باعث افزایش قیمت آند می‌شود، نیز باعث افزایش بهای تمام شده شده است.

۲- شرکت تا زمانی که تکلیف ارز مشخص نشود، سعی می‌کند فروشی نداشته باشد.

۳- فرآور با مشکل کاهش عیار مواد مصرفی و کاهش عیار پسماند از ۷% به ۳% روبروه است.

۴- شرکت دو پروژه توسعه‌ای دارد.۱- تولید شمش روی به روش SX ( از مواد اولیه کم عیار پایین تر از ۳%)، فرآور روی پروژه کار کرده‌است و گزارش اولیه را آماده کرده‌است.۲- پروژه دوم :تولید کنسانتره سرب به صورت مشترک با کالسمین و توسعه معادن روی ایران از طریق پسماند است.

نوشته گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه فرآور اولین بار در اخبار بورس بخوانید

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 2
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.